איך לימודי תסריטאות יכולים לתרום לקריירה

ובכן, נתחיל בכך שלימודי תסריטאות לא יכולים לתרום לכל קריירה. אינסטלטור, עובד קו ייצור או נהג אוטובוס לא יוכלו להפיק רווח קונקרטי מכישורי תסריטאות שיירכשו על ידם במסגרת לימודי תסריטאות. יחד עם זאת, היכולת לבנות תסריט על כל השלבים והמשאבים הנדרשים לכך, יכולה לתרום לכם בהמון מקצועות אחרים, בעיקר בתחום השירותים, האמנות והיצירתיות. אז איך לימודי תסריטאות יכולים לתרום לקריירה? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

לבנות סיפור, לבנות חשיבה

תסריטאות הוא מקצוע שמהותו הוא בניית סיפורים. עבור האדם שאינו מכיר את התחום, מדובר בתחום שבו צריך לשבת אדם עם עצמו, להפעיל את הגלגלים במוח ולפתח רעיונות תוך התקדמות משורה אחת למשניה. אלא שבפועל, לימודי תסריטאות מלמדים אתכם לבצע את התהליך בצורה שיטתית ומובנית, הם מלמדים אתכם למעשה לבנות סיפור. היכולת לבנות סיפור בצורה שיטתית ומסודרת מגלמת בתוכה צורות חשיבה, שיכולות לסייע לכם כמעט בכל תחומי החיים – היכולת לרכז את כל הנתונים יחד, היכולת לנתח את הנתונים ולמצוא הקשרים ותבניות, היכולת לגבש את הנתונים מחדש בתצורה סיפורית המתקדמת לקראת מטרה מסוימת ולבסוף בניית הסיפור או התהליך שמוביל אותנו למטרה, בצורה מעניינת, ריאלית ואנושית. זוהי יכולת שיכולה לתרום לכם אפילו בניהול של עסק קטן ולבטח בתפקידי ניהול ותפקידים מקצועיים רבים אחרים בהם אתם נדרשים לבנות תהליך שנע לקראת מטרה.

 

מקצועות בהן התרומה היא ישירה

אחרי שאמרנו מה שאמרנו, ישנם מקצועות שבהם התרומה של לימודי תסריטאות יכולה להיות עוד הרבה יותר רלוונטית ומשמעותית עבורכם. כך למשל, אם אתם כותבי תוכן תוכלו להפיק ערך יוצא דופן מהשלמת קורס תסריטאות. אם אתם אנשי שיווק שבונים מסרים ובונים למעשה סיפורים בתהליכים של סטורי טלינג, גם במקרים אלה יכולים לימודי תסריטאות להעניק לכם יכולות חשובות, שישפרו לאין שיעור את היכולות שלכם בתחום ההתמחות שלכם. ככלל, לימודי תסריטאות יכולים לתרום לכל איש מקצוע שעבודתו מבוססת על בניית תהליכים בחתירה לקראת מטרה ספציפית, אבל הם יכולים לתרום עוד הרבה יותר כאשר התהליך הזה מתבסס על הגייה או כתיבה וכאשר המטרה היא סיפור, מסר או תוכן מגובש.

 

איפה לומדים תסריטאות?

לימודי תסריטאות מוצעים היום במסלול ייעודי לתסריטאים ובמסלול גנרי. אם אתם רוצים להפוך לתסריטאים ולהתפתח במקצוע ספציפי זה, חשוב שתעברו את המסלול המלא והיסודי של לימודי תסריטאות. יחד עם זאת, אם אתם רוצים להיעזר ביכולות התסריטאות לצורך שיפור היכולות שלכם בקריירה, אתם יכולים בהחלט להשתלב במסלול הגנרי שיעניק לכם בדיוק את היכולות האלה מבלי להעמיק אל תוך נבכי עולם התסריטאות שאינם רלוונטיים לכם. את שני המסלולים מומלץ ללמוד במוסדות לימוד בתחום הקולנוע, בעלי התמחות בתסריטאות עם אוריינטציה לעולם הקולנוע והמדיה בכלל.

בלוג
מקצועות דיגיטל שאפשר ללמוד אצל מורה פרטי

העולם הדיגיטלי הפך לתחום מבוקש מאוד בשוק העבודה. המשרות הופכות להיות יותר ויותר תואמות להתפתחות הטכנולוגית, כפי שראינו את העלייה בשימוש באפליקציית זום בעת הקורונה.

בלוג
איתור מחוננים – כיצד זה מתבצע

הרבה מאוד הורים נוהגים לחשוב שהילד שלהם גאון, מחונן. הם רואים שהוא לומד לקרוא ולכתוב בגיל מאוד מוקדם באופן יחסי, הוא יודע לפתור שאלות מורכבות