הגנה משפטית בעבירות מס והלבנת הון של מורים פרטיים

תקופת הקורונה הביאה לשינויים בהרגלי התעסוקה. המצב הכלכלי של אזרחים רבים הדרדר וגרם לשינויים והתאמות לצורך מציאת מקורות הכנסה אחרים. אזרחים רבים עברו לעבוד מהבית בהם גם סטודנטים ובעלי מקצועות חופשיים אשר עשו הסבה מקצועית לתחום ההוראה הפרטית. אחד החששות המרכזיים של רשויות המס במדינת ישראל, כי חלק מאותם מורים פרטיים אינם מדווחים לרשויות המס על הכנסותיהם המלאות, מקבלים כספים במזומן ומבצעים עבירות הלבנת הון ועבירות מס.

במאמר זה ירחיב עורך דין אלעד רן, שותף מייסד במשרד שאול-רן ושות׳, בעל ניסיון משפטי רב בתחום עבירות המס, הלבנת הון ועבירות צווארון לבן, על עבירות המס אשר חולשות גם על תחום ההוראה הפרטית.

עורך דין מיסים בתחום ההוראה הפרטית

תחום ההוראה הפרטית אינו מהווה מקור הכנסה לסכומי כסף גבוהים במיוחד ואולם בראיה רחבה, בראיה מדינית, מדובר בענף ובתחום אשר עלול להביא לניסיונות הסתרה, אי דיווח והעלמת הכנסות רבות מקופת המדינה ולפיכך, יחידת המודיעין והחקירה ברשות המסים פועלת למיגור תופעת העלמת ההכנסות בתחום זה, תוך בדיקת מאגרי מידע המכילים שמות של מורים פרטיים, לוחות מודעות דיגיטליים, קבוצות ברשתות חברתיות, בדיקת חשבונות בנק וכו׳. 

אנו עדים לכך, כי לא פעם נערכת פניה מקדימה לאותם מורים פרטיים מרשויות המס, אותה פניה אשר נחזת להיות פניה תמימה בין בשיחת טלפון ובין בהזמנה להתייצבות במשרדי רשויות המס ובין במכתב בו נדרש המקבל להעביר דיווח או הצהרה על הכנסות (הצהרת הון לדוגמה או דיווח על נכסים, עלול הדבר להוות נורת אזהרה עבורכם שמא החל הליך בדיקה מקדים בעניינכם. 

בכל פניה מרשויות המס מומלץ ורצוי לפנות לייעוץ של עורך דין מיסים בעל רקע וניסיון בייצוג בעבירות כלכליות. שיחה עם עורך דין מיסים, עורך דין מס הכנסה או עורך דין מע״מ חוסה תחת חסיון עורך דין לקוח, חסיון אשר לא קיים אל מול רואה חשבון, מנהל חשבונות, יועץ מס.

חשיבות הדיווח לרשויות המס

חשוב לדעת, כי על אף שתחום ההוראה הפרטית הינה נישה מצומצמת באופן יחסי, שאינה מכניסה לרוב סכומים גבוהים כאמור, אי דיווח על הכנסה מהווה עבירת מס חמורה אשר עלולה להוביל לנקיטת צעדים פליליים ומנהליים מצד רשויות המס. עבירות מס והלבנת הון הן עבירות בעלות בסיס כלכלי שמטרתן הסתרה של מקור כסף. עבודתם של מורים פרטיים הינה חשובה, חיונית ותורמת לחברה אך בד בבד, חשוב לוודא, כי הנכם מגלים ומצהירים על מלוא הכנסותיכם לרשויות המס במדינה כנדרש בדין. בין אם מדובר במקור פרנסה עיקרי ובין אם בהשלמת הכנסה בלבד, הרי שעליכם להבטיח כי אתם פועלים באופן חוקי, גלוי ושקוף. 

קבלת ייעוץ וליווי משפטי במקרים של עבירות מס

במידה והינכם מורים פרטיים העוסקים במקצוע במשך שנים או שביצעתם הסבה מקצועית בימי משבר הקורונה ולא דיווחתם על הכנסותיכם בשל אי ידיעה או בכוונה תוך ניסיון הסתרה של כספים, חשוב לפנות לייעוץ משפטי אצל עורך דין הבקיא בעבירות כלכליות, עורך דין בעל ידע במיסים, עורך דין הלבנת הון וזאת, באופן מידי, על מנת להקטין את החשיפה המשפטית בעניינכם, ולמנוע, ככל האפשר, מצב בו תיפגע חירותכם. 

במידה ונתפסתם או נעצרתם על ידי הרשויות בגין אי דיווח על הכנסות, הרי שליווי וייעוץ משפטי המקצועי הינו חיוני ביותר וזאת על מנת להקטין את הסיכוי, כי תורשעו בעבירות חמורות של העלמת מס והלבנת הון, עבירות אשר עלולות להוביל להטלת עונשים כבדים וסנקציות מנהליות כנגדכם, הכוללות גם הליכי חילוט של חשבונותיכם. 

חוק איסור הלבנת הון 

חוק איסור הלבנת הון קובע כי כל מי שמבצע פעולה ברכוש או מוסר מידע כוזב במטרה להסתיר דיווח תקין ואמיתי על הכנסות, צפוי לעונש חמור העלול להגיע למאסר בפועל. מדיניות האכיפה על עבירות מסוג זה הוחמרה במהלך השנים האחרונות נוכח ריבוי מקרים של אי דיווח על הכנסות והעובדה כי ממדי התופעה התרחבו במהלך משבר הקורונה. במידה ואתם מורים פרטיים ונקלעתם למצב בו לא דיווחתם נכונה על הכנסותיכם בין אם בכוונה תחילה ובין בשל חוסר מודעות, הרי שקבלת ליווי וייצוג משפטי הינה חשובה. אם הגעתם בטרם החלה חקירה ניתן לדווח על הכנסות אלה בהליך משפטי ובליווי עורכי דין, דבר שיקטין את הסכנה והחשיפה המשפטית בעניינכם. 

ייצוג משפטי על ידי מומחים בעבירות מס והלבנת הון

משרד עורכי דין שאול רן מתמחה בטיפול בתיקי עבירות מס והלבנת הון ומספק ייעוץ וליווי משפטי ללקוחותיו מתוך אמונה במצוינות ודבקות במטרה. צוות המשרד כולל עורכי דין בכירים ומנוסים שייצגו אתכם בפני רשויות המס ויעניקו לכם הגנה משפטית מלאה על מנת לשמור על זכויותיכם ולהגיע לתוצאה המשפטית הרצויה מבחינתכם.

אם קיבלת זימון לחקירה ברשות המסים – מס הכנסה או מע״מ?  אם נפתח כנגדך הליך פלילי או אזרחי במס הכנסה או מע״מ? עליך לפנות לעורך דין מיסים בעל ידע וניסיון בייצוג בעבירות כלכליות. ליצירת קשר וקביעת פגישה ראשונית עם עורך דין מיסים וצווארון לבן לחץ כאן.

בלוג
איתור מחוננים – כיצד זה מתבצע

הרבה מאוד הורים נוהגים לחשוב שהילד שלהם גאון, מחונן. הם רואים שהוא לומד לקרוא ולכתוב בגיל מאוד מוקדם באופן יחסי, הוא יודע לפתור שאלות מורכבות