חיזוק מיומנויות למידה אצל ילדים

כל הורה רוצה עבור ילדיו את הטוב ביותר, כל הורה רוצה לאפשר לילד שלו ליהנות מכלים אשר יקנו לו השכלה טובה, רכישת מיומנויות שונות, אשר יאפשרו לילד להתפתח ולהשתמש בכשרונותיו בחייו בהמשך. אבל בעידן הנוכחי, הרי שמשאלת הלב הזו עומדת מול אתגרים רבים. אנחנו חיים בעידן בו כולנו מוצפים במידע עודף כל הזמן, בעקבות השימוש הגובר ברשתות החברתיות, אנחנו חיים בעידן בו רבים מדווחים על קשיי קשב, זה עידן בו מהצד השני, אנחנו מודעים ויכולים לעשות הרבה יותר, עבור מי שסובלים מליקויי למידה מסוגים שונים. אם אתם רוצים להבטיח לילדים שלכם עתיד טוב יותר, אנחנו רוצים לשתף אתכם במידע חדש הנוגע לקשר שבין טיפול CBT ובין פיתוח וחיזוק מיומנויות למידה בקרב ילדים. נשמע מעניין? אנחנו מתחילים ממש עכשיו.

 

כמה מילים על יכולות למידה באופן כללי

אם נעזוב לרגע את חווית הלמידה וחידוד הכישורים ללמידה בקרב ילדים ונקפוץ לרגע, לעולם המבוגרים, אנחנו נגלה משוואה מעניינת. כאשר מחקרים שונים מנסים לנבא הצלחה של סטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה, מתברר, כי הסטודנטים המצליחים ביותר הם לא אלו שאין להם קשיי למידה, קשיי קשב ואלו גם לא בהיכרח התלמידים המבריקים ביותר, עם ממוצע ה IQ הגבוה בכיתה. אלא, הסטודנטים אשר מביאים תוצאות לאורך זמן, הם הסטודנטים שיודעים איך ללמוד בצורה המתאימה ביותר עבורם.

מחקרים שונים כבר הוכיחו כי כל אחד לומד באופן קצת אחר וכל אחד צריך תנאים אחרים כדי ללמוד. אחד, יכול להתרכז דווקא בסביבה סואנת ורועשת, כלומר, סטודנט מהסוג הזה יכול למקסם את הפוטנציאל שלו אם ילמד את החומר על ספסל על הרחוב. משהו ברעש מסביב, עוזר לו להתכנס לתוך עצמו ולהוציא מעצמו את המיטב. לעומת זאת, יש מי שחייב שקט כדי ללמוד, הוא מי שדווקא הלימודים בסיפרייה יקלו עליו. יש מי שחווה הצלחה בתהליכי למידה קבוצתית ויש מי שצריכים קצת זמן כדי להפנים את החומר הנלמד לבד. יש מי שמפיקים מעצמם את המיטב בשעות הבוקר, לעומת זאת, יש מי ששיעורי הבית שלהם ייעשו בזריזות דווקא רגע לפני שהם הולכים לישון. במילים אחרות, אם נצליח לפענח ולהבין ביחד, איזו צורת הלמידה היא המתאימה ביותר לילד שלנו, כך נוכל להביא אותו ליהנות מחוויית הצלחה לעיתים קרובות וכך, נהפוך את חווית הלימוד מחוויה מעיקה ולא נעימה, לחוויה נעימה ומיטיבה, מה שיביא גם לתוצאות בהמשך.

 

המוח שלנו עובד על פי התניות

לא פעם ולא פעמיים, אנחנו נפגשים עם תלמידים שחוו כשלונות לימודיים לאורך השנים. התלמידים הללו אולי רואים בעצמם תלמידים לא מוכשרים או לא חכמים במיוחד. באופן טבעי, משום שהמוח שלנו תמיד יעשה מה שאפשר כדי לחסוך מאיתנו סבל, הם ימנעו מלימודים עד כמה שניתן וכך חווית הכישלון רק תלך ותעמיק. טיפול CBT בילדים, הוא טיפול אשר מתייחס לתבניות החשיבה של המוח, להתניות שהובילו את הילד לנקודה בה הוא נמצא עכשיו. כאשר המטרה היא ליצור תבניות חשיבה אחרות, התניות חדשות, שיובילו בהמשך, להשגת תחושת הצלחה שתביא להצלחה גם בלימודים בהמשך.

הטיפול כולל עבודה פרטנים ריגשית, כאשר במהלך טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) לילדים, אנחנו ננסה להבין ביחד, מדוע הילד חושש ללמוד, האם יש דרך בה הוא יצליח ללמוד טוב יותר ומה אנחנו יכולים לעשות כדי לעזור לו לשפר את הקשב שלו בזמן שיעור בכיתה ולמצות את הפוטנציאל הטמון בו.

לפעמים, מספיק שינוי קטן בסביבת הלמידה או במהלך השיעור כדי להביא להצלחות משמעותיות לאורך זמן.

 

עכשיו זה הזמן לצאת לדרך

אם אתם רוצים להעניק לילדים שלכם חוויה טובה ומעצימה מהלימודים, זה עדיין לא מאוחר. אנחנו כאן כדי שנוכל לצאת לדרך חדשה ביחד.

בלוג
מהו דוח בודק שכר ולמי הוא מיועד?

כאשר מדברים על בדיקת שכר חשוב להכיר את כל המונחים הנוגעים אליה. בסיום הבדיקה יקבל מזמין הבדיקה דוח בודק שכר שיאפשר לראות את כל המידע.

בלוג
כל הסיבות ללמוד במכללה

לא מעט סטודנטים לעתיד מוצאים את עצמם מתלבטים אם להירשם ללימודים באחת מהאוניברסיטאות בארץ או להעדיף דווקא לימודים במכללה. לא משנה באיזה מסלול לימודים אתם

בלוג
קרם הגנה, מקדם הגנה? למה זה חשוב?

בישראל ברוב ימות השנה ישנה שמש חזקה ועוצמתית שיוקדת בשמיים. מה אתם עושים לפני שאתם יוצאים החוצה? מריחת קרם הגנה לפני יציאה מהבית זה צו

בלוג
מה תלמדו בקורס לק ג'ל?

קורס לק ג'ל ומניקור הוא קורס חובה עבור כל אחת אשר מעוניינת להתמחות בטיפולי ציפורניים שכן, מיותר לציין כי כל אחת ואחת מאיתנו מעוניינת בידיים