כיצד להיערך לקראת שיעור פרטי ראשון עם מורה חדש?

מה אפשר לעשות כאשר יש קושי להבין ולשלוט בחומר לימודים? מלבד האפשרות לנסות ולתרגל שוב ושוב, קיימת כמובן האפשרות לפנות ולהיעזר במורה פרטי מנוסה ומיומן. כן מדובר באופציה שכיחה ומועדפת גם בקרב סטודנטים בוגרים ולא רק ילדים קטנים כמו בעבר.

אז אחרי שחיפשתם, חקרתם ומצאתם את המורה המתאים עם ההמלצות הראויות, חשוב שתערכו היטב לשיעור הפרטי הראשון על מנת שתוכלו להפיק ממנו את המקסימום מבלי לבזבז זמן חשוב ויקר. אז כיצד תוכלו להתכונן בצורה טובה לקראת שיעור פרטי ראשון עם מורה חדש שאינכם מכירים? הנה כמה טיפים שיסייעו לכם להוציא מהשיעור הראשון את המירב:

ראשית, תעשו תיאום ציפיות מלא – תיאום ציפיות ראשוני עם המורה הוא אלמנט חשוב מאוד כדי שהתהליך יהיה מוצלח. ראשית חשוב כמובן לברר ולתאם עם המורה המיועד כי הוא בקיא בחומר בו אתם צריכים סיוע. מעבר לכך תרצו לדעת כמה זמן נמשך השיעור ומה העלות של השיעור עצמו. ברגע שתסכמו את כל הדברים הללו בצורה מסודרת מראש כבר סימנתם נקודת פתיחה טובה.

תעברו שוב על החומר – יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי המורה הפרטי יחסוך להם לגמרי את הצורך ללמוד לבד, אך כדאי לזכור כי שיעורים פרטיים נועדו בעיקר כדי לחדד את החומר, להבהיר נקודות מורכבות ולא ברורות אך לא כדי ללמד אתכם את החומר במלואו מא' ועד ת'. לפיכך תהיו מוכרחים לעבור על החומר שוב לפני שהשיעור עצמו כך החומר יישב לכם באופן כללי בראש ותוכלו להגיע חדים יותר לשיעור. בנוסף תכינו מראש את כל הציוד הנדרש ללמידה בין אם מדובר בחוברות תרגול, ספרי לימוד וכמובן כלי כתיבה תקינים.

הכינו שאלות מרכזיות שתרצו לשאול – כדאי לרכז בצורה מסודרת שאלות מנחות חשובות שתרצו לשאול את המורה בטרם או במהלך השיעור, בין אם מדובר בסוגיות ליבה שמקשות עליכם את החומר או תרגילים סבוכים שאתם מתקשים לפתור בכל פעם. הזמן שעומד לרשותכם בשיעור הוא מוקצב ולכן חשוב בתור התחלה לרכז את עיקרי השאלות והבעיות שלכם, שגם אם לא תוכלו לעבור על הכל בשיעור הראשון לפחות יהיו לכם נקודות ברורות להמשך בשיעורים הבאים ולא תפספסו דברים חשובים שתרצו לדעת.

מצאו פינה טובה ללמידה – חשוב מאוד לבחור מראש היטב את המקום בו ייערך השיעור הפרטי. המטרה כמובן למצוא פינה שקטה ונוחה בה תוכלו לעבור את השיעור בצורה האידיאלית והטובה ביותר עבורכם ועבור המורה, לכן לא בהכרח הבית שלכם (או של ההורים) הוא המקום הנכון באם צפויות שם הסחות דעת כאלו ואחרות ולעתים כדאי לשקול לקיים את השיעור במקום ניטרלי כמו ספרייה או אפילו בביתו של המורה הפרטי במידה והדבר אפשרי.

 

בלוג

לימודי אנגלית עסקית – 3 טיפים למתחילים   כל אחד מאיתנו צריך לדעת את השפה האנגלית באופן כזה או אחר. הרי השפה האנגלית היא השפה

בלוג
ברכת מזל טוב נהדרת

חלק מלהיות אנושיים זה לברך ולייחל רק טוב למי שאנחנו אוהבים ומכבדים. מילים יוצרות שינוי, גם אם קטן, שמביא את העולם להיות טוב יותר. אנחנו

לימודי מחשבים: מאיפה מתחילים?

לימודי מחשבים הם כיתה המלמדת את התלמידים כיצד מחשבים עובדים. זה גם מכסה כמה יסודות של שפות תכנות, ארכיטקטורת מחשבים וגרפיקה ממוחשבת.לימודי מחשבים הוא קורס