כמה עולה ייעוץ סטטיסטי? עלות ניתוחים סטטיסטיים ודיבורים על כסף!

נכנסתם לעולם המרתק של מחקר סטטיסטי (קריצה קריצה) ואתם זקוקים לייעוץ סטטיסטי מקצועי שיסייע לכם לנתח נתונים, להסיק מסקנות ולכתוב את הממצאים בצורה ברורה ומדויקת. אך כמה עולה ייעוץ סטטיסטי כזה? האם יש דרך לדעת מראש כמה תשלמו?

במאמר זה נרחיב על נושא עלות יועץ סטטיסטי, נסקור את הגורמים המשפיעים על המחיר, נספק טיפים לבחירת יועץ מתאים, ואף נשתף בהמלצות בנוגע לניהול התהליך.

טווחי מחירים:

קשה מאוד לקבוע מחיר אחיד עבור ייעוץ סטטיסטי ,כיוון שהדבר תלוי במגוון גורמים.

ובכל זאת, נוכל לתת לכם טווחי מחירים משוערים, שייתנו לכם מושג כללי:

שעת ייעוץ סטטיסטי: בין 300-400 שקל. טווח זה מתייחס לפגישה של שעה עם יועץ סטטיסטי מומחה, במהלכה תציגו את הצרכים שלכם, תבצעו יחד ניתוחים סטטיסטיים ותקבלו הכוונות לכתיבת פרק הממצאים.

עבודה סטודנטים: 1200-5000  שקל. טווח זה מתייחס לכתיבת פרק ממצאים עבור עבודות תואר ראשון, שני או שלישי. המחיר הספציפי ייקבע בהתאם להיקף העבודה, מורכבות הניתוח, דרישות המנחה ועוד.

חוקרים / רופאים: 5000 שקל בממוצע לכתיבת פרק ממצאים למאמר אקדמאי. מחיר זה מתייחס לייעוץ סטטיסטי עבור מחקרים אקדמיים או עבודות רפואיות. ייתכן שהמחיר יהיה גבוה יותר או נמוך יותר, בהתאם לפרויקט הספציפי.

ארגונים: משתנה בהתאם לפרויקט. ייתכן שתצטרכו לשלם לפי שעות עבודה של היועץ, או לקבל הצעת מחיר גלובלית עבור כל הפרויקט. המחיר ייקבע בהתאם לגודל הארגון, מורכבות העבודה, יעדים ספציפיים ועוד.

אוקי, אז אני צריך הצעת מחיר, מה עושים עכשיו?

בשביל שיועץ סטטיסטי יהיה מותאם אליכם ולמטרות שלכם, השיחה הראשונית תתמקד בניסיון של היועץ להבין את המטרות ואת דרישות העבודה. לעיתים תהיה גם פגישת זום כדי שיהיה אפשר טוב יותר לזהות את הצרכים שלכם בפרויקט. לאחר תאום הציפיות, שבו כל הצדדים מבינים מה דורשת העבודה, השלב השני הוא הצעת מחיר. על פי המידע שנאסף בשלב הראשון, היועץ ייתן הצעת מחיר מפורטת המדגישה את כל חלקי העבודה, זאת בכדי לספק את התוצר הנכון והמדויק ביותר ללקוחות.

כאן אפשר בהחלט להשוות בין כמה יועצים כדי להבין את טווח המחירים הכללי. עלות ייעוץ סטטיסטי תשתנה בין יועצים שונים, ובגלל זה אפשר לעשות השוואת מחירים. הכוח בידיים שלכם!. כשאתם בוחנים עלות ייעוץ סטטיסטי בחברות שונות, שימו לב שהמחיר הוא לא הפרמטר היחידי (גם אם המרכזי). מאוד חשוב החיבור שלכם עם היועץ, האם נראה לכם שהוא מבין אתכם ואת העבודה, האם הוא מצטייר כמקצועי או ככזה שרק רוצה לסגור עסקה, האם ההתנהלות היא מולו או מול עובד שלו / מנהלת משרד כלשהי? כל השאלות האלו יעזרו לכם להבין את הכימיה ביניכם הלקוחות לנותן השירות, את הזמינות שלו עבורכם ואת המקצועיות שלו. חשוב מאוד לא להתפשר על הדברים מעבר למחיר, כי לפעמים מה שנשלם בזול יעלה לנו ביוקר.

קרו יותר מדי מקרים לצערי שבהם לקוחות ששילמו ליועץ סטטיסטי שלא עשה את העבודה כמו שצריך (לא הבין אותם נכון כבר בתחילת העבודה, ובכל זאת המשיכו איתו) או יועץ שנעלם בשלב הסופי של העבודה. אני מאחל לכולנו שלא נגיע למצבים כאלו!

הדרך להימנע מהם היא סינון ראשוני לא רק לפי הפרמטרים של המחיר (הכי זול זה לא בהכרח מספיק טוב) וגם הגדרה מראש מתי יבוצע התשלום על הייעוץ. אולי חצי בהתחלה וחצי בסוף, או כל תמהיל אחר שנותן לכם תחושה של ביטחון, ומגן עליכם במצב בו קורה משהו והייעוץ לא מספיק טוב.

אז אחרי שבחרתם את היעוץ הסטטיסטי המתאים, ותיאמתם מראש על מסגרת התשלומים, השלב הבא יהיה ניתוח הנתונים עצמם בעזרת מודלים סטטיסטיים.  

השלב האחרון, והחשוב ביותר, הוא הנגשת המידע. הכי חשוב שתרגישו שאתם יכולים לעמוד מאחורי הניתוחים הסטטיסטים והמסקנות מהסטטיסטיקה. שימו לב שבסופו של דבר העבודה / המאמר / ההחלטות שצריך לקבל בארגון הם שלכם, וגם אם הנתונים תומכים בכם, עדיין חשוב להבין אותם מספיק טוב כדי שיהיה אפשר להגן או לסנגר עליהם במידת הצורך. לכן, חשוב לבחור יועץ סטטיסטי שידע להנגיש את המידע, ידע לספק תשובות ברורות, מובנות, וחד משמעיות עד כמה שאפשר.

בסדר, איך עכשיו אני מוצא מישהו כזה?

כמו כל תחום, גם בייעוץ סטטיסטי כמה אופציות בשוק. נשאלת תמיד השאלה איך אני מוצא מישהו טוב? מישהו שיכול להבין אותי לעומק די מהר, לספק לי את המסקנות שאני רוצה לקבל, להיות מקצועי וברור ולתת לי תחושה שאני בידיים טובות.

אז כדי למצוא יועץ סטטיסטי מתאים חשוב לתת דגש לפרמטרים הבאים: כמה שנות ניסיון יש מאחורי אותו בעל מקצוע, האם יש לו התמחות בתחום מסוים בכל הקשור לניתוח וייעוץ סטטיסטי הרלוונטי לי? וגם המלצות של לקוחות קודמים. התייחסות לנקודות אלו תעזור לכם למצוא את היועץ הסטטיסטי המתאים ולקחת את הפרויקט שלכם צעד אחד קדימה (או שניים). קודם כל, נסו מפה לאוזן. אם מישהו שאתם סומכים עליו התנסה ביעוץ סטטיסטי בעבר, ויכול להמליץ לכם על יעוץ סטטיסטי שכזה, זה תמיד האופציה הכי טובה!.

המלצות מקולגות / חברים / סטודנטים אחרים בתחום הזה, שהיו במצב דומה לשלכם, תהיה משמעותית ומקדמת מאוד!

חוץ מזה, חשוב מאוד לשאול את היועץ על הנסיון שלו בעבודה עם לקוחות דומים, או על תהליכים דומים לאלו שאתם רוצים. ניסיון כמו בכל תחום יכול לעשות את ההבדל בין יעוץ סטטיסטי "סביר" ליעוץ סטטיסטי מעולה!!. לא להתפשר על ניסיון, גם אם זה יעלה לכם קצת יותר כסף.

מעבר לכל אלו, ולדעתי האישית (כיועץ סטטיסטי 😊 ), הכי הכי חשוב הוא החיבור האישי עם היועץ! במידה ואתם מרגישים ביטחון בשיחות הראשוניות, מרגישים שמבינים אתכם ואת המטרה לשמה פניתם ליעוץ, אם יש אווירה סבלנית, מכבדת ותחושה של אכפתיות, זה הכי חשוב! זה קצת מצחיק לדבר על רגשות בתוך ייעוץ סטטיסטי (שכן, למובהקות סטטיסטית אין יותר מדי עולם רגשי למיטב ידיעתי) אבל חייבים לזכור שיעוץ עד כמה שהוא מקצועי ומגובה נתונים, צריך להיות מותאם אליכם, ולבסס איזה שהוא חיבור שמאפשר עבודה שוטפת באווירה טובה, תחושה שאפשר לשאול שאלות ולהבין במידה גבוהה מה נעשה ביעוץ שלכם. בגלל זה חשוב לבדוק שהיועץ הסטטיסטי יבין גם את הגורם האנושי בתוך היעוץ עצמו.

אם קראתם עד לפה, אז אולי אני מתאים לכם?

אני שיר לרנר, יועץ סטטיסטי כבר למעלה מ8 שנים, עם תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ושנים של יעוץ למוסדות אקדמאיים וחוקרים, לחברות, לארגונים ממשלתיים, לרופאים, לסטודנטים ולכל מי שצריך. בעל החברה סיגמא- ייעוץ סטטיסטי וניתוח נתונים.

אפשר לפנות אלי ולבדוק התאמה יחד! אני אשמח לסייע בכל פרויקט סטטיסטי שיש לך 😊

Professional Statistics Consultation

תלמידי תיכון לומדים אנגלית בכיתה
בלוג
למה לימודי אנגלית אונליין הם המפתח להצלחת בני הנוער בעידן הדיגיטלי

בעולם הגלובלי של ימינו, שליטה בשפה האנגלית היא יותר מסתם יתרון – היא הכרחית. עבור בני נוער, הדבר נכון במיוחד. הם חיים בעידן דיגיטלי שבו האנגלית היא שפת המפתח לתקשורת, בידור ולימודים. לימוד אנגלית הפך להיות משימה קריטית עבור הדור הצעיר, המשפיעה על עתידם האקדמי והמקצועי. אך כיצד ניתן לשלב את לימודי האנגלית בחיים העמוסים של המתבגרים? התשובה טמונה בקורסי אנגלית אונליין.

לימודים
בלוג
טיפים למבחן אמירנט (אמירם לשעבר)

מבחן אמירנט, שנקרא בעבר מבחן אמירם, הוא בחינה מכרעת עבור סטודנטים ישראלים רבים. הוא מעריך את הידע וההבנה של התלמיד בשפה האנגלית והוצאת ציון טוב בו יכולה לחסוך לכם הרבה זמן וכסף באקדמיה.

גן ילדים
בלוג
שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בגנים: תובנות ממחקר השדה

המאמר "שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בגנים: תובנות ממחקר שדה" מתאר מחקר שבוצע על ידי הסטודנטית רוחמה דהן, אשר ראיינה עשר גננות כדי להבין את חוויותיהן, אמונותיהן וגישותיהן בנוגע לשילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים בגן. הממצאים חושפים את האתגרים והיתרונות של השילוב, ומדגישים את המסירות והאומץ של הגננות בתה

מורה
בלוג
כיצד משרד החינוך מגן על זכויות המורים

למורים יש תפקיד מכריע בעיצוב עתיד החברה שלנו, וחיוני שזכויותיהם יוגנו. משרד החינוך בישראל מחויב למתן יחס הוגן למורים ושמירה על זכויותיהם. באמצעות יוזמות ותכניות שונות, פועל המשרד לטיפול בכל נושא שעלול להתעורר ולתת תמיכה למורים בעת הצורך. על ידי טיפוח סביבת עבודה חיובית למחנכים, מסייע המשרד לקידום מצוינות בחינוך.

סטודנט
בלוג
מיסטר אמירנט – הצלחה באמירנט ופטור באנגלית

הגיע הזמן להגשים את החלום ולהשיג פטור באנגלית! עם מיסטר אמירנט, הפלטפורמה המהפכנית והמקיפה להכנה לבחינת אמירנט, ההצלחה שלכם מובטחת. אנחנו מציעים לכם את הכלים, התרגול והליווי האישי הדרושים כדי לעמוד בכל אתגר ולהגיע לתוצאות הטובות ביותר.

לימודי NLP
בלוג
למי מיועדים לימודי NLP?

לימודי NLP (תכנות נוירו-לינגוויסטי) מציעים כלים פרקטיים ושיטות יעילות לשיפור התקשורת, מימוש עצמי והתפתחות אישית. בשל האופי הרב-תחומי והגמישות שלהם, לימודי NLP יכולים להתאים לקהלים מגוונים מאוד, החל ממטפלים ואנשי מקצוע בתחום הטיפול והאימון, ועד אנשים המעוניינים להעצים את עצמם וליצור שינוי חיובי בחייהם האישיים והמקצועיים.