לימודי תיאוריה לתלמידים עם קשיי למידה

הדרך אל עבר הרישיון הנכסף היא לא תמיד חלקה כמו שהיה אפשר לדמיין. רבים מעידים על אתגרים רבים המלווים אותם לאורך הניסיונות להשיג את הרישיון שיאפשר להם לנהוג לכל מקום שירצו. פעמים רבות, נהגים מצויינים, נכשלים לא משום שאין להם את הכישורים לנהוג, אלא רק משום שהם לא מצליחים לעבור את מבחני התיאוריה.

 

לימודי תיאוריה הם אתגר אבל יש בהם חשיבות

מצד אחד, אפשר להבין למה המדינה משקיעה משאבים על מנת שהנהגים שלה ידעו את התיאוריה של הנהיגה בכביש. בסופו של יום, כולנו רוצים שהנהגים בכביש יכירו את חוקי התנועה וידעו איך לנהוג כדי לשמור על החיים של כולנו. מהצד השני, וודאי עבור מי שעדיין לא נוהגים אלא רק בשיעורי הנהיגה, הלימודים עלולים להיות אתר לא קטן. לזכור הרבה חוקים, לשנן תמרורים, זו משימה לא פשוטה תמיד.

במידה ומדובר על תלמידים הסובלים מליקויי למידה הבעיה אפילו מחריפה.

 

איך אפשר להקל על תהליך הלמידה של תלמיד הסובל מקשיי למידה

בעיות כמו קשב וריכוז, קשיים בהבנה של החומר ועוד, אלו תופעות רחבות בהרבה ממה שאתם אולי חושבים. כך שאם אתם נתקלים בבעיה כזו או אחרת, אנחנו קודם כל רוצים להגיד לכם שאין שום סיבה שהקשיים הללו יפגעו במידה זו או אחרת בביטחון העצמי שלכם. זה ממש לא אומר שאתם פחות אינטיליגנטים, בסך הכל, המשמעות היא שאתם צריכים לקבל עזרה.

יש כמה דרכים לסייע למי שסובלים מקשיי למידה ורוצים לעבור את מבחן התיאוריה:

  1. לימודים עם מורה: הרבה פעמים, אלו יכולים להיות תלמידים חכמים, אבל, אם אין לפניהם מורה, משהו שרואה אותם, מי שאיכפת לו ורוצה שהם יעברו את הבחינה, לבד יהיה להם קשה להתמיד וללמוד כמו שצריך. לפעמים כל מה שתלמיד צריך זה מורה טוב ללימודי תאוריה שיעזור לו להבין את החומר.
  2. מורה מקצועי ישאל את התלמיד שאלות כל הזמן ויוודא כי החומר עובר במלואו: אתם מכירים את זה? אולי יצא לכם לקרוא פעם איזה קטע ובתוך פרק זמן קצר להבין שאתם פשוט לא מבינים מילה מהמילים שקראתם כעת? מדובר על תופעה נפוצה הנובעת בעיקר במקרים בהם התלמיד סובל מקשיים בקשב וריכוז. כאשר המורה שואל שאלות כל הזמן והופך את התלמיד לחלק אינטגרלי מהשיעור, באופן טבעי, התלמיד יצליח ללמוד ולהשתפר, מה שיכין אותו היטב לבחינה שתגיע בהמשך.
  3. הדמיה של המבחן לאורך תהליך הלמידה: לפעמים תלמידים מעידים על כך שהם יודעים את כל החומר, אבל משהו במעמד מלחיץ אותם ומקשה עליהם להתרכז. לכן חשוב לעשות הדמיות של המבחן פשוט כדי שהתלמיד יכין את עצמו למעמד כדי שיצליח להתמודד עם האתגר בזמן אמת.

 

אם אתם צריכים עזרה, זה המקום לקבל אותה

אם אתם מעידים על עצמכם כמי שסובלים מקשיים בניסיון ללמוד למבחן התיאוריה, אתם ממש לא לבד. כמו שאמרנו, מדובר על תופעה רחבת היקף בהרבה ממה שנדמה לכם. אנחנו נשמח לעזור לכם.

היום, זה אפילו קל יותר מבעבר. כל מה שאתם צריכים זה לפתוח את המחשב ותוכלו ללמוד מכל מקום שנוח לכם באמצעות הזום.

בלוג
חיזוק מיומנויות למידה אצל ילדים

כל הורה רוצה עבור ילדיו את הטוב ביותר, כל הורה רוצה לאפשר לילד שלו ליהנות מכלים אשר יקנו לו השכלה טובה, רכישת מיומנויות שונות, אשר

בלוג
מהו דוח בודק שכר ולמי הוא מיועד?

כאשר מדברים על בדיקת שכר חשוב להכיר את כל המונחים הנוגעים אליה. בסיום הבדיקה יקבל מזמין הבדיקה דוח בודק שכר שיאפשר לראות את כל המידע.

בלוג
כל הסיבות ללמוד במכללה

לא מעט סטודנטים לעתיד מוצאים את עצמם מתלבטים אם להירשם ללימודים באחת מהאוניברסיטאות בארץ או להעדיף דווקא לימודים במכללה. לא משנה באיזה מסלול לימודים אתם

בלוג
קרם הגנה, מקדם הגנה? למה זה חשוב?

בישראל ברוב ימות השנה ישנה שמש חזקה ועוצמתית שיוקדת בשמיים. מה אתם עושים לפני שאתם יוצאים החוצה? מריחת קרם הגנה לפני יציאה מהבית זה צו

בלוג
מה תלמדו בקורס לק ג'ל?

קורס לק ג'ל ומניקור הוא קורס חובה עבור כל אחת אשר מעוניינת להתמחות בטיפולי ציפורניים שכן, מיותר לציין כי כל אחת ואחת מאיתנו מעוניינת בידיים