מסלולי לימוד שתוכלו ללמוד בקרוב גם אונליין מהבית

ריכזנו עבורכם כאן מספר מסלולי לימוד אקדמאיים נבחרים שתוכלו ללמוד ככל הנראה בשנים הקרובות גם באופן מקוון, אונליין לגמרי מהבית ולא רק במסגרת האוניברסיטה הפתוחה.

מגפת הקורונה והשלכותיה הביאה לסגירתם של מוסדות לימוד רבים לאורך החודשים האחרונים וכתוצאה מכך שיטות הלימוד והחינוך השתנו במחוזותינו באופן דרמטי כאשר ניתן היה לראות מגמת עלייה מתמשכת במתכונת הלמידה המקוונת המתבססת על הוראה מרחוק באמצעות בפלטפורמות דיגיטליות שונות. בשל העובדה שמחקרים שונים מראים שהלימוד המקוון מגביר את היכולת לצבירת מידע בפחות זמן, נראה שהשינויים הדרמטיים שהביאה עימה הקורונה לא ייעלמו במהרה מחיינו בשנים הקרובות.

לרוב, תארים אקדמיים מקוונים נועדו מלכתחילה לספק את הצרכים של הסטודנטים הבוגרים יותר שרוצים לשלב לימודים לצד קריירה ועבודה קיימת, אך ככל שהפכו פופולריים יותר, החלו מוסדות רבים יותר ברחבי העולם לפתוח מסלולי לימוד אקדמיים מקוונים בתחומים מבוקשים – הנה לדוגמא ארבעה מסלולי לימוד פופולריים שלהערכתנו יצברו תאוצה באופן מקוון בשנים הקרובות:

  1. תואר מקוון בתחום ההנדסה – באופן כללי, תחום ההנדסה הוא תחום פופולרי מאוד בישראל ובשנים האחרונות החלו מספר מוסדות אקדמיים להציע תכניות מקוונות ללימודי הנדסה, שזמינות בעיקר ברמות תואר שני ותואר שלישי. אבל כעת, אנו צופים כי ניתן יהיה ללמוד גם עבור תואר ראשון במסגרת לימודי הנדסה אונליין במסלולים שונים דוגמת הנדסת חשמל, תעשייה, כימיה ועוד. מהנדסים כידוע פותרים בעיות טכניות, יוצרים עיצובים ומכשירים יעילים ופונקציונליים, ומקפידים על שיטות בטוחות לסביבה ולכלכלה, כדי להועיל לעסקים ולקהילות עבורם הם עובדים. לימודים מקוונים בתחום ההנדסה מתאימים גם לאלה שעובדים בתחום ורוצים להעשיר את הידע שלהם, להתמחות בתחום משני מסוים או ליישם ישירות בעבודה.

 

  1. תואר במינהל עסקים – תואר במינהל עסקים מקנה לבוגרים עתיד רבגוני מבחינת מקומות העבודה והיכולת למצוא עבודה בתחומי עסקים רבים ושונים. אמנם, מדובר בתחום תחרותי מאוד, אבל הסיבה העיקרית לפופולריות הרבה של תואר זה נובעת מהעובדה שהוא מספק לבוגרים ידע נרחב כיצד להפעיל ולנהל עסק. לכן, את מה שתלמדו תוכלו ליישם כמעט בכל תחום. סטודנטים בקורס מקוון למינהל עסקים צופים בהרצאות וידאו, משתתפים במשימות אקטיביות, ומקבלים גישה מלאה למשאבי למידה דיגיטליים. האינטראקציה החברתית, הכוללת חיבורים עם חברים ללימודים, מרצים ומדריכים, מתבצעת באמצעות פלטפורמה מקוונת, כמו כנס או סמינר מקוון בזום.
  2. תואר מקוון במדעי המחשב – די קל להבין את השאיפה ללמוד תואר מקוון במדעי המחשב. ידע בתחום מעניק יתרון רציני לקריירה בלי קשר לתחום העבודה שבו תבחרו. המשכורת די גבוהה והמעסיקים תמיד מחפשים מהנדסי תוכנה או חומרה שאפתניים, עם לפחות תואר ראשון במדעי המחשב. במהלך לימודים מקוונים בתחום, סטודנטים משתמשים בתכני מולטימדיה ומשתתפים בפורום דיונים, בלוגים או שיחות וידאו ונהים משירותי תמיכה חזקים המיועדים לסטודנטים. תחום מדעי המחשב הוא רחב ביותר כך שתוכלו להתמחות בשלל נושאים כמו אבטחת סייבר, מחשוב ענן, טכנולוגיית מידע או משחקי וידאו.

 

  1. תואר מקוון בלימודי בריאות – הצורך המתמיד באנשי רפואה מקצועיים, ובעיקר מומחי בריאות ומומחים לניהול בריאות, נמצא בייחוד בימים אלו במגמת עלייה. בתחום זה הלימודים מתמקדים ביסודות מדע הרפואה, המינוח והרפואי, מידע רלוונטי על תוכנות רפואיות, ניהול משרדים ומערכות מידע בריאותיות.
בלוג
מקצועות דיגיטל שאפשר ללמוד אצל מורה פרטי

העולם הדיגיטלי הפך לתחום מבוקש מאוד בשוק העבודה. המשרות הופכות להיות יותר ויותר תואמות להתפתחות הטכנולוגית, כפי שראינו את העלייה בשימוש באפליקציית זום בעת הקורונה.

בלוג
איתור מחוננים – כיצד זה מתבצע

הרבה מאוד הורים נוהגים לחשוב שהילד שלהם גאון, מחונן. הם רואים שהוא לומד לקרוא ולכתוב בגיל מאוד מוקדם באופן יחסי, הוא יודע לפתור שאלות מורכבות