סוגים שונים של חקירות פרטיות

מקצוע החקירות הפרטיות, הוא רחב מאוד וכולל סוגים שונים של חקירות. כל המבקש לעסוק בתחום זה, חייב לקבל רישיון של משרד המשפטים וחל איסור מוחלט לערוך חקירות פרטיות, ללא רישיון. במאמר זה, נתמקד בשלושה סוגים של חקירות פרטיות: חקירות אישות, חקירות כלכליות וחקירות ביטוח – וכדאי להבהיר כי אנחנו לא עוסקים בחקירות משטרה בהקשר של מי שעבר עבירה פלילית ונחקר אצל חוקר משטרה.

לקוח המבקש חקירת אישות, עושה כן לרוב, בשל חשש כי בת הזוג, איננה נאמנה לו. החקירה מתבצעת בעיקר על ידי מעקב אחר בת הזוג, המאפשר לגלות האם יש ממש בחשדות כלפיה.

חקירות כלכליות מבוצעות על אנשים פרטיים וכן על חברות. מטרתה של החקירה הכלכלית, היא לאסוף מידע אודות המצב הפיננסי של החייב או החברה החייבת.

חברות הביטוח שוכרות משרדי חקירות פרטיות לביצוע חקירות ביטוח. חקירה מסוג זה, נדרשת כאשר חברת הביטוח חושדת כי מדובר במקרה של הונאה. אמצעי החקירה המרכזיים במצבים אלו הם מעקב ותשאול עדים, אשר יכולים לשפוך אור על מצבו של התובע.

חקירות אישות

בעידן בו אנו חיים, זוגות רבים מתגרשים על רקע של בגידה. לעיתים, בן או בת הזוג, מספרים מיוזמתם על הבגידה אך במקרים אחרים, מגלה זאת בן הזוג, באמצעות חוקר פרטי.

החשש כי בן או בת הזוג בוגדים, הוא קשה מנשוא ולכן, ישנן פניות רבות למשרדי חקירות פרטיות, בבקשה לחקירת אישות.

תפקידו של החוקר הפרטי הוא לברר האם יש ממש בחשדות של הלקוח או אם לאו. החוקר מקבל מן הלקוח, את כל המידע לו הוא זקוק, בכדי להתחיל בעבודתו. עיקר החקירה מתמקדת במעקב אחר בן או בת הזוג ואם מדובר אכן על בגידה, יספק החוקר גם הוכחות לכך, בצילום למשל.

ישנם מקרים בהם, מטרתה הישירה של חקירת אישות היא איסוף חומר לתיק הגירושין. למשל, לשם תביעת מזונות.

נשים רבות העומדות בפני הליך גירושין, יודעות כי האב, ינסה להתחמק מתשלום מזונות סביר, על ידי טענה כי מצבו הכספי איננו טוב. במצב שכזה, יכולה האם לפנות למשרד חקירות פרטיות ולבקש חקירת אישות, שמטרתה תהיה לאסוף עדויות על מצבו הכלכלי האמיתי של האב.

חקירות פרטיות – החקירה הכלכלית

משרדי חקירות פרטיות, מציעים שירות של חקירות כלכליות. המטרה בחקירות אלו היא לקבל מידע אודות הנכסים של חייב פרטי או חברה, החייבת כספים לנושיה.

מה בודק החוקר הפרטי במסגרת חקירה כלכלית:

הכנסת החייב: היה ומדובר באדם פרטי החייב כסף ללקוח, יבדוק החוקר הפרטי היכן עובד החייב והאם יש לו מקורות הכנסה נוספים, מלבד עבודה. היה ומדובר בחברה, יפעל החוקר להשיג מידע אודות הכנסותיה של החברה.

חשבונות בנק: האם לחייב הפרטי או לחברה, מספר חשבונות בנק. לעיתים, חשבון אחד יהיה במינוס גבוה אך חשבונות אחרים ביתרת פלוס.

נכסים שונים: חקירות פרטיות שהן חקירות כלכליות, יבדקו גם האם יש לחייב, רכב, נכסי נדל"ן וכל רכוש אחר, אשר יכול להיות רלוונטי ללקוח, הנושה.

חקירות ביטוח

ישנם מבוטחים, המנסים להונות את חברות הביטוח, בניסיון לקבל את תגמולי הביטוח שלא כדין. הם עושים זאת על ידי הגשת תביעה שקרית לחברת הביטוח.

כאשר עולה חשד להונאה, פונה חברת הביטוח למשרד חקירות, המתמחה בחקירות ביטוח והחוקר המטפל בתיק, משתמש באמצעי החקירה הרלוונטיים, בכדי לאסוף ראיות אשר יוכיחו כי התובע הונה את החברה.

ישנם סוגים שונים של חקירות פרטיות. ביניהם: חקירות אישות, חקירות כלכליות וחקירות ביטוח. בכל סוג של חקירה, ישתמש החוקר הפרטי באמצעי החקירה הרלוונטיים, על מנת לאסוף את המידע הנדרש.

 

בלוג

לימודי אנגלית עסקית – 3 טיפים למתחילים   כל אחד מאיתנו צריך לדעת את השפה האנגלית באופן כזה או אחר. הרי השפה האנגלית היא השפה

בלוג
ברכת מזל טוב נהדרת

חלק מלהיות אנושיים זה לברך ולייחל רק טוב למי שאנחנו אוהבים ומכבדים. מילים יוצרות שינוי, גם אם קטן, שמביא את העולם להיות טוב יותר. אנחנו

לימודי מחשבים: מאיפה מתחילים?

לימודי מחשבים הם כיתה המלמדת את התלמידים כיצד מחשבים עובדים. זה גם מכסה כמה יסודות של שפות תכנות, ארכיטקטורת מחשבים וגרפיקה ממוחשבת.לימודי מחשבים הוא קורס