סוגים שונים של חקירות פרטיות

מקצוע החקירות הפרטיות, הוא רחב מאוד וכולל סוגים שונים של חקירות. כל המבקש לעסוק בתחום זה, חייב לקבל רישיון של משרד המשפטים וחל איסור מוחלט לערוך חקירות פרטיות, ללא רישיון. במאמר זה, נתמקד בשלושה סוגים של חקירות פרטיות: חקירות אישות, חקירות כלכליות וחקירות ביטוח – וכדאי להבהיר כי אנחנו לא עוסקים בחקירות משטרה בהקשר של מי שעבר עבירה פלילית ונחקר אצל חוקר משטרה.

לקוח המבקש חקירת אישות, עושה כן לרוב, בשל חשש כי בת הזוג, איננה נאמנה לו. החקירה מתבצעת בעיקר על ידי מעקב אחר בת הזוג, המאפשר לגלות האם יש ממש בחשדות כלפיה.

חקירות כלכליות מבוצעות על אנשים פרטיים וכן על חברות. מטרתה של החקירה הכלכלית, היא לאסוף מידע אודות המצב הפיננסי של החייב או החברה החייבת.

חברות הביטוח שוכרות משרדי חקירות פרטיות לביצוע חקירות ביטוח. חקירה מסוג זה, נדרשת כאשר חברת הביטוח חושדת כי מדובר במקרה של הונאה. אמצעי החקירה המרכזיים במצבים אלו הם מעקב ותשאול עדים, אשר יכולים לשפוך אור על מצבו של התובע.

חקירות אישות

בעידן בו אנו חיים, זוגות רבים מתגרשים על רקע של בגידה. לעיתים, בן או בת הזוג, מספרים מיוזמתם על הבגידה אך במקרים אחרים, מגלה זאת בן הזוג, באמצעות חוקר פרטי.

החשש כי בן או בת הזוג בוגדים, הוא קשה מנשוא ולכן, ישנן פניות רבות למשרדי חקירות פרטיות, בבקשה לחקירת אישות.

תפקידו של החוקר הפרטי הוא לברר האם יש ממש בחשדות של הלקוח או אם לאו. החוקר מקבל מן הלקוח, את כל המידע לו הוא זקוק, בכדי להתחיל בעבודתו. עיקר החקירה מתמקדת במעקב אחר בן או בת הזוג ואם מדובר אכן על בגידה, יספק החוקר גם הוכחות לכך, בצילום למשל.

ישנם מקרים בהם, מטרתה הישירה של חקירת אישות היא איסוף חומר לתיק הגירושין. למשל, לשם תביעת מזונות.

נשים רבות העומדות בפני הליך גירושין, יודעות כי האב, ינסה להתחמק מתשלום מזונות סביר, על ידי טענה כי מצבו הכספי איננו טוב. במצב שכזה, יכולה האם לפנות למשרד חקירות פרטיות ולבקש חקירת אישות, שמטרתה תהיה לאסוף עדויות על מצבו הכלכלי האמיתי של האב.

חקירות פרטיות – החקירה הכלכלית

משרדי חקירות פרטיות, מציעים שירות של חקירות כלכליות. המטרה בחקירות אלו היא לקבל מידע אודות הנכסים של חייב פרטי או חברה, החייבת כספים לנושיה.

מה בודק החוקר הפרטי במסגרת חקירה כלכלית:

הכנסת החייב: היה ומדובר באדם פרטי החייב כסף ללקוח, יבדוק החוקר הפרטי היכן עובד החייב והאם יש לו מקורות הכנסה נוספים, מלבד עבודה. היה ומדובר בחברה, יפעל החוקר להשיג מידע אודות הכנסותיה של החברה.

חשבונות בנק: האם לחייב הפרטי או לחברה, מספר חשבונות בנק. לעיתים, חשבון אחד יהיה במינוס גבוה אך חשבונות אחרים ביתרת פלוס.

נכסים שונים: חקירות פרטיות שהן חקירות כלכליות, יבדקו גם האם יש לחייב, רכב, נכסי נדל"ן וכל רכוש אחר, אשר יכול להיות רלוונטי ללקוח, הנושה.

חקירות ביטוח

ישנם מבוטחים, המנסים להונות את חברות הביטוח, בניסיון לקבל את תגמולי הביטוח שלא כדין. הם עושים זאת על ידי הגשת תביעה שקרית לחברת הביטוח.

כאשר עולה חשד להונאה, פונה חברת הביטוח למשרד חקירות, המתמחה בחקירות ביטוח והחוקר המטפל בתיק, משתמש באמצעי החקירה הרלוונטיים, בכדי לאסוף ראיות אשר יוכיחו כי התובע הונה את החברה.

ישנם סוגים שונים של חקירות פרטיות. ביניהם: חקירות אישות, חקירות כלכליות וחקירות ביטוח. בכל סוג של חקירה, ישתמש החוקר הפרטי באמצעי החקירה הרלוונטיים, על מנת לאסוף את המידע הנדרש.

 

גן ילדים
בלוג
שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בגנים: תובנות ממחקר השדה

המאמר "שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בגנים: תובנות ממחקר שדה" מתאר מחקר שבוצע על ידי הסטודנטית רוחמה דהן, אשר ראיינה עשר גננות כדי להבין את חוויותיהן, אמונותיהן וגישותיהן בנוגע לשילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים בגן. הממצאים חושפים את האתגרים והיתרונות של השילוב, ומדגישים את המסירות והאומץ של הגננות בתה

מורה
בלוג
כיצד משרד החינוך מגן על זכויות המורים

למורים יש תפקיד מכריע בעיצוב עתיד החברה שלנו, וחיוני שזכויותיהם יוגנו. משרד החינוך בישראל מחויב למתן יחס הוגן למורים ושמירה על זכויותיהם. באמצעות יוזמות ותכניות שונות, פועל המשרד לטיפול בכל נושא שעלול להתעורר ולתת תמיכה למורים בעת הצורך. על ידי טיפוח סביבת עבודה חיובית למחנכים, מסייע המשרד לקידום מצוינות בחינוך.

סטודנט
בלוג
מיסטר אמירנט – הצלחה באמירנט ופטור באנגלית

הגיע הזמן להגשים את החלום ולהשיג פטור באנגלית! עם מיסטר אמירנט, הפלטפורמה המהפכנית והמקיפה להכנה לבחינת אמירנט, ההצלחה שלכם מובטחת. אנחנו מציעים לכם את הכלים, התרגול והליווי האישי הדרושים כדי לעמוד בכל אתגר ולהגיע לתוצאות הטובות ביותר.

לימודי NLP
בלוג
למי מיועדים לימודי NLP?

לימודי NLP (תכנות נוירו-לינגוויסטי) מציעים כלים פרקטיים ושיטות יעילות לשיפור התקשורת, מימוש עצמי והתפתחות אישית. בשל האופי הרב-תחומי והגמישות שלהם, לימודי NLP יכולים להתאים לקהלים מגוונים מאוד, החל ממטפלים ואנשי מקצוע בתחום הטיפול והאימון, ועד אנשים המעוניינים להעצים את עצמם וליצור שינוי חיובי בחייהם האישיים והמקצועיים.