סוגים שונים של חקירות פרטיות

מקצוע החקירות הפרטיות, הוא רחב מאוד וכולל סוגים שונים של חקירות. כל המבקש לעסוק בתחום זה, חייב לקבל רישיון של משרד המשפטים וחל איסור מוחלט לערוך חקירות פרטיות, ללא רישיון. במאמר זה, נתמקד בשלושה סוגים של חקירות פרטיות: חקירות אישות, חקירות כלכליות וחקירות ביטוח – וכדאי להבהיר כי אנחנו לא עוסקים בחקירות משטרה בהקשר של מי שעבר עבירה פלילית ונחקר אצל חוקר משטרה.

לקוח המבקש חקירת אישות, עושה כן לרוב, בשל חשש כי בת הזוג, איננה נאמנה לו. החקירה מתבצעת בעיקר על ידי מעקב אחר בת הזוג, המאפשר לגלות האם יש ממש בחשדות כלפיה.

חקירות כלכליות מבוצעות על אנשים פרטיים וכן על חברות. מטרתה של החקירה הכלכלית, היא לאסוף מידע אודות המצב הפיננסי של החייב או החברה החייבת.

חברות הביטוח שוכרות משרדי חקירות פרטיות לביצוע חקירות ביטוח. חקירה מסוג זה, נדרשת כאשר חברת הביטוח חושדת כי מדובר במקרה של הונאה. אמצעי החקירה המרכזיים במצבים אלו הם מעקב ותשאול עדים, אשר יכולים לשפוך אור על מצבו של התובע.

חקירות אישות

בעידן בו אנו חיים, זוגות רבים מתגרשים על רקע של בגידה. לעיתים, בן או בת הזוג, מספרים מיוזמתם על הבגידה אך במקרים אחרים, מגלה זאת בן הזוג, באמצעות חוקר פרטי.

החשש כי בן או בת הזוג בוגדים, הוא קשה מנשוא ולכן, ישנן פניות רבות למשרדי חקירות פרטיות, בבקשה לחקירת אישות.

תפקידו של החוקר הפרטי הוא לברר האם יש ממש בחשדות של הלקוח או אם לאו. החוקר מקבל מן הלקוח, את כל המידע לו הוא זקוק, בכדי להתחיל בעבודתו. עיקר החקירה מתמקדת במעקב אחר בן או בת הזוג ואם מדובר אכן על בגידה, יספק החוקר גם הוכחות לכך, בצילום למשל.

ישנם מקרים בהם, מטרתה הישירה של חקירת אישות היא איסוף חומר לתיק הגירושין. למשל, לשם תביעת מזונות.

נשים רבות העומדות בפני הליך גירושין, יודעות כי האב, ינסה להתחמק מתשלום מזונות סביר, על ידי טענה כי מצבו הכספי איננו טוב. במצב שכזה, יכולה האם לפנות למשרד חקירות פרטיות ולבקש חקירת אישות, שמטרתה תהיה לאסוף עדויות על מצבו הכלכלי האמיתי של האב.

חקירות פרטיות – החקירה הכלכלית

משרדי חקירות פרטיות, מציעים שירות של חקירות כלכליות. המטרה בחקירות אלו היא לקבל מידע אודות הנכסים של חייב פרטי או חברה, החייבת כספים לנושיה.

מה בודק החוקר הפרטי במסגרת חקירה כלכלית:

הכנסת החייב: היה ומדובר באדם פרטי החייב כסף ללקוח, יבדוק החוקר הפרטי היכן עובד החייב והאם יש לו מקורות הכנסה נוספים, מלבד עבודה. היה ומדובר בחברה, יפעל החוקר להשיג מידע אודות הכנסותיה של החברה.

חשבונות בנק: האם לחייב הפרטי או לחברה, מספר חשבונות בנק. לעיתים, חשבון אחד יהיה במינוס גבוה אך חשבונות אחרים ביתרת פלוס.

נכסים שונים: חקירות פרטיות שהן חקירות כלכליות, יבדקו גם האם יש לחייב, רכב, נכסי נדל"ן וכל רכוש אחר, אשר יכול להיות רלוונטי ללקוח, הנושה.

חקירות ביטוח

ישנם מבוטחים, המנסים להונות את חברות הביטוח, בניסיון לקבל את תגמולי הביטוח שלא כדין. הם עושים זאת על ידי הגשת תביעה שקרית לחברת הביטוח.

כאשר עולה חשד להונאה, פונה חברת הביטוח למשרד חקירות, המתמחה בחקירות ביטוח והחוקר המטפל בתיק, משתמש באמצעי החקירה הרלוונטיים, בכדי לאסוף ראיות אשר יוכיחו כי התובע הונה את החברה.

ישנם סוגים שונים של חקירות פרטיות. ביניהם: חקירות אישות, חקירות כלכליות וחקירות ביטוח. בכל סוג של חקירה, ישתמש החוקר הפרטי באמצעי החקירה הרלוונטיים, על מנת לאסוף את המידע הנדרש.

 

קורס
בלוג
7 טיפים לבחירת הקורס המושלם באנגלית כדי לשפר את הקריירה שלך

אנגלית היא השפה העולמית של עסקים, ויכולת מיומנויות אנגלית חזקות לשפר מאוד את סיכויי הקריירה שלך. בין אם אתה בוגר טרי או איש מקצוע ותיק, הבחירה בקורס האנגלית הנכון יכולה לעשות את כל ההבדל. עם כל כך הרבה אפשרויות זמינות, זה יכול להיות מכריע להחליט איזה קורס הכי מתאים לך. כדי לעזור לך לקבל החלטה מושכלת, ריכזנו שבעה טיפים לבחירת קורס האנגלית המושלם כדי להגביר את הקריירה שלך.

בית ספר
בלוג
השוואת מערכות חינוך מונטסורי ומסורתיות בבתי ספר בישראל

בכל הנוגע לחינוך, הורים מוצאים את עצמם פעמים רבות מתמודדים עם שפע של אפשרויות. בישראל שתי אפשרויות פופולריות הן חינוך מונטסורי ומערכת החינוך הממלכתית המסורתית. בעוד ששתי המערכות שואפות לספק חינוך איכותי, הן שונות באופן משמעותי בגישה ובמתודולוגיה שלהן. במאמר זה נחקור את ההבדלים בין חינוך מונטסורי לחינוך ממלכתי בבתי ספר בישראל.

מילוי טופס
בלוג
המדריך האולטימטיבי: הוראות שלב אחר שלב למילוי מוצלח של טופס ירוק לרישיון הנהיגה שלך

הגשת בקשה לרישיון נהיגה יכולה להיות משימה מרגשת אך מרתיעה, במיוחד כאשר מדובר במילוי הניירת הדרושה. בישראל, אחד הטפסים החשובים שאתם צריכים למלא הוא הטופס הירוק. מדריך מקיף זה ידריך אותך בהוראות המפורטות על מנת להבטיח שתמלא את הטופס הירוק בצורה נכונה ותמנע עיכובים או סיבוכים מיותרים.

נוער
בלוג
כוחו של שכנוע: כיצד הוויכוח מטפח מיומנויות חשיבה ביקורתית אצל נוער

דיבייט הוא כלי רב ערך שיכול לתרום באופן משמעותי לפיתוח מיומנויות חשיבה ביקורתית אצל אנשים צעירים. על ידי עיסוק בטיעונים מובנים והצגת דעות מנומקות היטב, בני נוער יכולים לשפר את יכולתם לחשוב בצורה ביקורתית ולנתח סוגיות מורכבות.

בלוג
מה זה מדעי המחשב?

תהיתם פעם איך העולם הדיגיטלי פועל? אתם מוזמנים לצלול לתוך המדריך המקיף שלנו שמגלה את חידת מדעי המחשב ושלל היישומים שלו. מפישוט משימות מורכבות ועד

כתיבה אקדמית
בלוג
הצלחה בכתיבה אקדמית: דגשים מרכזיים לכתיבת עבודות מצטיינות

כתיבת עבודות לאקדמיה, היא מיומנות מכרעת שכל סטודנט חייב לשלוט במהלך מסעו האקדמי. לא משנה היכן אתם לומדים, עקרונות הכתיבה האקדמית האפקטיבית נשארים זהים. במאמר מקיף זה, נחקור מספר נקודות חשובות שעל הסטודנטים לזכור לפני שהם יוצאים למשימה של כתיבת עבודה סמינריונית או כל עבודה אקדמית אחרת.