לימודי הנדסה אזרחית, בואו להשפיע על העתיד

הנדסה אזרחית, או כפי שנהוג לקרוא לה – הנדסת בניין, הינה תחום מרכזי בתחומי ההנדסה השונים. בוגרי התחום עוסקים בעיצוב הסביבה ובתכנון ובניה של מבנים המשמשים את התעשייה, הציבור והפרט. את השפעתו של התחום ניתן לראות בכל אספקט בחיינו, בבניה של מבנים ציבוריים, תכנות בתים ובניינים ואפילו בתכנון כבישים או מחלפים. בעלי המקצוע בתחום ההנדסה האזרחית הם האחראים על חוזקו של המבנה וכושר העמידה שלו בפני תנאים שונים, כמו גם על ניהול הפרויקט ופיקוח העבודה.

 

לימודי הנדסה אזרחית, מה תלמדו בפועל?

 

לימודי הנדסה אזרחית מיועדים לאלו מבינכם הרואים את עצמכם משתלבים בניהול של פרויקטים מתחום הבנייה, ולמעשה מלווים את הפרויקט מתחילתו ועד להשלמתו. אם אתם רואים את עצמכם בתחום, ויש לכם חלומות גדולים להשפיע על נוף הבניה בארץ, התחום הזה הוא בשבילכם. אז מה בעצם תלמדו, ואיך נראה סילבוס של מסלול לימודים שכזה?

 

לימודי הנדסה אזרחית כוללים קורסים בנושאים מדעיים וקורסים העוסקים בהנדסת בניין כמו: תורת המבנים, תכנון הנדסי, תורת המדידות, תכנון וביצוע של כבישים ותשתיות ועוד. תחילה תלמדו נושאי בסיס כמו: מתמטיקה, יישומי מחשב, אנגלית טכנית וכו׳, ולאחר מכן תתקדמו למקצועות יסוד שונים כמו: גיאודזיה, תשתיות וכבישים, חמרי בניה, דיני הבניה ועוד, כאשר מקצועות הליבה מחולקים ללימודי תכנון הקונסטרוקציות ולימודי ניהול ופיקוח. מסלול הלימודים משלב לימודים עיוניים פרונטליים ולימודי מעבדה וסדנאות, על מנת להקיף את התחום מכל צדדיו, ועל מנת לאפשר לסטודנט להתנסות באופן בלתי אמצעי בחומרים שנלמדו בלימודים התיאורטיים, ולהעמיק את הבנת החומר.

 

מדוע כדאי ללמוד את התחום?

 

לימודי הנדסה אזרחית מעניקים את האפשרות לתעסוקה מאתגרת, ולפיתוח פרויקטים שיהפכו אתכם לחלק משמעותי בבניית נוף הארץ שלנו. אם אתם בעלי חשיבה מחוץ לקופסה, יצירתיות, אופי יזמי ואוהבים לעבוד עם אנשים, לימודי הנדסה אזרחית בהחלט יכולים להתאים. תחום הלימודים מעניק הרבה יותר מדיפלומה, ומאפשר לכם להנות גם מאפשרויות עבודה בשו הפרטי בפרויקטים של יזמות עסקית וכלכלית כמו גם מגזר הציבורי בפיקוח ובטיחות בתחום הבנייה.

למעשה, הנדסת בניין הוא מקצוע מבוקש וייחודי מסוגו, ומאפשר לכם גם לנהל פרויקטים מורכבים ללא עבודה בשטח, למעט סיורים במקום הבניה בעת הצורך. הנדסאי בניין יכולים להשתלב במגוון משרות, כך שתוכלו להנות מאפשרויות קידום לעבודות מאתגרות ומשתלמות יותר כלכלית בארץ ובחו”ל.

 

מדובר באחד התחומים המבוקשים בשוק כיום, ומאחר וקיים מחסור גדול בהנדסאי בניין, תוכלו להשתלב בתחום בתום הלימודים בקלות יחסית, ולהתברג במשרה טובה ואיכותית. ענף הבנייה והתשתיות בישראל זקוק לעובדים רבים שייקחו חלק בפרויקטים לאומיים במגוון תחומים, כך שמי מכם שיסיים לימודי הנדסה אזרחית, יוכל להנות ממשרה מעניינת ומאתגרת, ולהשתלב בפרויקטים של פיתוח עתידי במגון רחב של נושאים. בואו ללמוד היום כדי שתוכלו להשפיע על המחר.

בלוג
מקצועות דיגיטל שאפשר ללמוד אצל מורה פרטי

העולם הדיגיטלי הפך לתחום מבוקש מאוד בשוק העבודה. המשרות הופכות להיות יותר ויותר תואמות להתפתחות הטכנולוגית, כפי שראינו את העלייה בשימוש באפליקציית זום בעת הקורונה.

בלוג
איתור מחוננים – כיצד זה מתבצע

הרבה מאוד הורים נוהגים לחשוב שהילד שלהם גאון, מחונן. הם רואים שהוא לומד לקרוא ולכתוב בגיל מאוד מוקדם באופן יחסי, הוא יודע לפתור שאלות מורכבות