מורה פרטי הכנה לכיתה א'

 

מורה פרטי הכנה לכיתה אתילי תילים של מחקרים נכתבו על הנושא של הכנה לכיתה א', על הגיל המתאים ביותר לכניסה לכיתה א', על היקף ההכנה הנדרשת לתלמיד החדש ועל ההשפעה ארוכת הטווח של חוויית הלימודים בשנה הראשונה בבית הספר. הדעות רבות ומגוונות, אך הן אינן חלוקות – שנת הלימודים הראשונה בבית ספר היא שנה קריטית להצלחת התלמיד ולפיתוח הגישה הנכונה ללימודים, גישה שתלווה אותו לאורך כל שנות הלימוד. בהינתן מציאות זו די ברור מדוע יכול מורה פרטי הכנה לכיתה א להכריע את הצלחתו של הילד שלכם בלימודים, לא רק בשנה הראשונה אלא גם בכל 11 שנות הלימוד שיבואו אחריה ועל הנושא הזה בדיוק מדברים איתם בשורות הבאות, המומחים של ידיד מורים פרטיים.

 

מדוע חשוב שלב ההכנה לכיתה א'?

ובכן, די ברור שהיעד החשוב ביותר של כל תלמיד לאורך כל שנות הלימוד שלו הוא להצליח בלימודים. מה שאנשים פחות יודעים הוא שהיכולת שלו להצליח בלימודים תלויה מאוד באהבה שלו ללימודים ובסקרנות שהוא מגלה כלפיהם, ומה שעוד הרבה פחות אנשים יודעים הוא שכאן המעגל הופך להיות מעגל קסמים: הצלחה מביאה אהבה ללימודים ואהבה ללימודים מביאה הצלחה. הגישה אותה יפתח הילד שלכם כלפי הלימודים, גישה שתלווה אותו לאורך כל 12 שנות הלימוד ועוד הרבה אחרי זה, תלויה מאוד בחוויית הלימודים שיחווה בשנת הלימודים הראשונה שלו ואם יש דבר אחד שהוא צריך לזכור משנת הלימודים הזאת זה עד כמה היא הייתה שנה קלה, מוצלחת ומעניינת. זאת הסיבה שחשוב שילדים לא יכנסו לבית הספר בגיל צעיר מדי שיגרום להם לתחושת נחיתות חברתית ויפגע בחוויית הלימודים וזאת הסיבה שבגינה חשוב גם לשקול את האופציה של מורה פרטי הכנה לכיתה א לפני שמתחילה שנת הלימודים.

 

במה יכול לסייע מורה פרטי בשלב ראשוני זה?

ובכן, מורה פרטי הכנה לכיתה א יכול לסייע לתלמיד הטרי בשלל צורות ודרכים, שכולן מיועדות לשפר את חוויית הלימודים שלו ובהמשך לכך גם את מידת ההצלחה בלימודים. סיוע זה יכול לבוא לידי ביטוי קודם כל בצורת לימוד כלים בסיסיים כמו קריאה, כתיבת אותיות, פעולות חשבון בסיסיות ופיתוח כישורים יצירתיים. במיוחד יכול מורה כזה להטמיע בתלמיד הטרי כלים שיהפכו לחלק ממנו ויסייעו לו ללמוד כיצד ללמוד – ריכוז, התמקדות בעיקר, שימוש בדמיון וכן הלאה. אבל עוד מעבר ללמידה הקונקרטית ולשיפור היכולות, מהווה חוויית הלימוד עם מורה פרטי שער כניסה מצוין לכל תלמיד אל תוך מערכת גדולה ומפחידה שתלווה את הילד עד לבגרותו. זה לכשעצמו הוא ערך חשוב ויוצא דופן שרק בשמו כדאי לבחון את האופציה של מורה פרטי לצורך הכנת תלמיד חדש לכיתה א'.

 

איזה מורה פרטי מתאים למשימה?

אם אתם מכירים את העולם של מורים פרטיים, אתם לבטח יודעים שבעולם הזה אפשר למצוא מורים מקצועיים בעלי תעודת הוראה וניסיון בתחום ההוראה, ולצידם אפשר למצוא גם סטודנטים באוניברסיטה ואפילו תלמידי תיכון מצטיינים בתחומם. במרבית המקצועות, שלושת האפשרויות האלה יכולות להיות רלוונטיות וישנם מקרים לא מעטים שבהם יכול תלמיד תיכון מצטיין להתאים כמורה פרטי עבור תלמיד ספציפי, יותר מאשר מורה מקצועי. יחד עם זאת, בכל הקשור להכנה לכיתה א' אין שום פשרות בעניין ואתם רוצים לבחור אך ורק מורה מקצועי שתמתחה ספציפית בתחום הזה של הכנה לכיתה א'. זאת יכולה להיות מורה של כיתות א' במערכת החינוך, זאת יכולה להיות גננת מקצועית וזאת יכולה להיות גם עובדת סוציאלית או אשת חינוך המתמחה בעבודה עם ילדים ויכולה להעביר להם את הערכים הנדרשים. הרי ברור לכל שסוד המקצועיות במקרה של מורה פרטי הכנה לכיתה א הוא לא במעגלי ידע נרחבים בתחומים כמו מתמטיקה, אנגלית וכימיה, אלא דווקא ידע מאוד בסיסי ויותר היכרות עם כלים לימודיים, עבודה פסיכולוגית ופיתוח גישות בריאות ללימודים. את כל אלה אתם לא יכולים וגם לא רוצים לנסות להשיג מאדם שאין לו ניסיון בתחום.

 

היכן אפשר למצוא מורה מתאים?

מורה פרטי להכנה לכיתה אבכל הקשור למציאת מורה פרטי הכנה לכיתה א, המקור הטוב ביותר למורה מתאים הוא ללא ספק הגננת בגן הילדים בו לומד הילד, מורה מבית הספר אליו הוא צפוי להיכנס ואנשי מקצוע במחלקת החינוך ברשות המקומית. כל אחד משלושת המקורות הללו יכולים להפנות אתכם לאנשי מקצוע שמעניקים שיעורים פרטיים לילדים קטנים שעולים לכיתה א'. יחד עם זאת, ישנו מקור נוסף חשוב שכדאי להכיר, ובמובנים רבים נחשב למקור טוב עוד יותר. למקור הזה קוראים מאגר של מורים פרטיים כדוגמת מאגר המורים הפרטיים של חברת ידיד מורים פרטיים. המדובר בחברה שמציעה מורים פרטיים בכל המקצועות של מערכת החינוך, לכל הכיתות ושכבות הגיל ובכל רחבי הארץ. החברה עצמה בוחרת בקפידה רבה את המורים המתווספים למאגר המורים שלה ועושה זאת על פי קריטריונים מקצועיים המותאמים לכל מקצוע. כך למשל, מורה פרטי הכנה לכיתה א ייבחר על פי קריטריונים שונים לחלוטין מאלו שעל פיהם נבחן מורה לכימיה לכיתות התיכון.

בנוסף לכך, במאגר המורים הפרטיים של ידיד מורים פרטיים מתקיים תהליך קבוע ורציף של ברירה טבעית. במילים אחרות, החברה מקבלת משוב מלקוחותיה אודות המורים אותם היא שולחת אליהם. מורים שזוכים למשוב שלילי נדחקים לאחור ובמקרים מסוימים אף מנופים לגמרי מהמערכת בעוד מורים שזוכים למשוב חיובי, מקודמים במאגר כמורים מובילים. מבחינתכם זה אומר שכאשר אתם מחפשים את האיש המתאים ביותר להכנת הילד שלכם לכיתה א', אתם יכולים להיעזר בניסיון של המון לקוחות שכבר נעזרו בו קודם לכן והעידו על טיב העבודה וחוויית הלימודים עם אותו מורה.

 

גן ילדים
בלוג
שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בגנים: תובנות ממחקר השדה

המאמר "שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בגנים: תובנות ממחקר שדה" מתאר מחקר שבוצע על ידי הסטודנטית רוחמה דהן, אשר ראיינה עשר גננות כדי להבין את חוויותיהן, אמונותיהן וגישותיהן בנוגע לשילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים בגן. הממצאים חושפים את האתגרים והיתרונות של השילוב, ומדגישים את המסירות והאומץ של הגננות בתה

מורה
בלוג
כיצד משרד החינוך מגן על זכויות המורים

למורים יש תפקיד מכריע בעיצוב עתיד החברה שלנו, וחיוני שזכויותיהם יוגנו. משרד החינוך בישראל מחויב למתן יחס הוגן למורים ושמירה על זכויותיהם. באמצעות יוזמות ותכניות שונות, פועל המשרד לטיפול בכל נושא שעלול להתעורר ולתת תמיכה למורים בעת הצורך. על ידי טיפוח סביבת עבודה חיובית למחנכים, מסייע המשרד לקידום מצוינות בחינוך.

סטודנט
בלוג
מיסטר אמירנט – הצלחה באמירנט ופטור באנגלית

הגיע הזמן להגשים את החלום ולהשיג פטור באנגלית! עם מיסטר אמירנט, הפלטפורמה המהפכנית והמקיפה להכנה לבחינת אמירנט, ההצלחה שלכם מובטחת. אנחנו מציעים לכם את הכלים, התרגול והליווי האישי הדרושים כדי לעמוד בכל אתגר ולהגיע לתוצאות הטובות ביותר.

לימודי NLP
בלוג
למי מיועדים לימודי NLP?

לימודי NLP (תכנות נוירו-לינגוויסטי) מציעים כלים פרקטיים ושיטות יעילות לשיפור התקשורת, מימוש עצמי והתפתחות אישית. בשל האופי הרב-תחומי והגמישות שלהם, לימודי NLP יכולים להתאים לקהלים מגוונים מאוד, החל ממטפלים ואנשי מקצוע בתחום הטיפול והאימון, ועד אנשים המעוניינים להעצים את עצמם וליצור שינוי חיובי בחייהם האישיים והמקצועיים.