מכללת שחקים פותחת צוהר ללימודי התכנות לילדים

בישראל הנחשבת ומתקראת לא אחת כמרכז הייטק מתקדם, הורים רבים רוצים להניע את ילדיהם אל עבר לימודים והכשרות הנוגעים בענף התכנות, הסייבר והטכנולוגיה בכללותה. תחת אותה האווירה בדיוק, גם ילדים ובני נוער רבים מגבשים לעצמם ייעוד ומטרות הנוגעים בתחומי התכנות, ומחפשים אחר כרטיס הכניסה אל הענף הטכנולוגי.

במכללת שחקים סייבר שמחים להציע שורה של תוכניות הכשרה מעמיקות ומקיפות, אשר כולן אינן מצריכות רקע קודם, ונסמכות על תכנים פרקטיים ורחבים. בוגרי ובוגרות תוכניות הלימוד של שחקים, יוצאים עם ידע ועם היכולת לחשוב מחוץ לקופסה ולייצר פתרונות, כל זאת על סמך ה'היגיון' שמוטמע בהם לחשיבה כמתכנתים לכל דבר ועניין.

 

אל תלמד את זה, 'תמשחק' את זה

אחד מן הקווים המנחים העומדים לנגד עיניהם של מרצי ומרצות מכללת שחקים, הוא אופן הלימוד שבו מועבר התוכן הלימודי.

במקום למידה ממושכת בכיתה המסתמכת אך ורק על העברת החומר הנלמד ועל תרגולים, בשחקים סייבר פתחו את כל תוכניות הלימוד על דרך של משחק; זאת מתוך ההבנה כי ילדים ובני נוער נוטים לרכוש את החומר הנלמד באופן קל ומהיר יותר מבוגרים, וכן שאם הדבר נעשה באמצעות יצירת עניין מתמשך עם טורנירים, תחרויות ושלל משימות המדמות את העולם האמיתי, הרי שהמשתתפים והמשתתפות למדים, אף מבלי לשים לב.

אסטרטגית ה'משחוק' של החומר הלימודי באה לידי ביטוי בכל אחד ואחד מן הקורסים הנלמדים בשחקים, ולהלן נציג בפניכם את תוכניות הלימוד השונות.

 

מלימודי סייבר ועד לגיימינג

אחד מן ההכשרות הפופולריות והמבוקשות ביותר במכללת שחקים היא הכשרת הקורס 'האקר פרו' המקנה לבני ובנות נוער מיומנויות האקרינג ואבטחת מידע באופן מעמיק, פרקטי ויסודי. תוכנית זו מכשירה את לוחמי הסייבר של המחר, תוך שהיא מכניסה את המשתתפים והמשתתפות הן אל נעליהם של לוחמי הסייבר והן אל נעליהם של ההאקרים תוך הרצת התקפות האקינג מתוחכמות ומגוונות.

לתוכנית זו ישנה גם גרסה צעירה יותר הפונה לתלמידי היסודי, עם לימודי סייבר קידס. תוכנית זהה אך שונה ברמת הקושי שלה, תוך שהיא מותאמת למקבץ הגילאים.

לצד אלו, שחקים סייבר מציעה קורס פיית'ון המשלב בתוכו גם אלמנטים מעמיקים מתחומי ההאקינג ולוחמת הסייבר.

לגילאים הצעירים ועבור הורים המחפשים אחר קורס גיימינג קליל אך בו-זמנית מלמד ומעשי עבור הגילאים הצעירים, הרי שישנו קורס תכנות באמצעות מיינקראפט, ובו למדים המשתתפים והמשתתפות כיצד לתכנת באמצעות טכנולוגיות קוד, ולראות את העולם הווירטואלי של המשחק משתנה לנגד עיניהם.

 

מהם תנאי הקבלה?

אין שום צורך ברקע קודם.

ראשית כל, כיוון שמדובר בגילאים צעירים, לרבות גילאי החטיבה והתיכון, הרי שהתפישה הרווחת היא כי אין כל ניסיון קודם בתחום, זאת למעט אלו שהפגינו עניין אישי וכושר יכולת לימוד עצמאית.

לאור זאת, בשחקים סייבר מציעים את מסלולי הלימוד ללא צורך ברקע קודם, למעט אנגלית ברמה בסיסית, זיקה בסיסית למחשבים ומעבר ראיון קבלה שהוא האלמנט החשוב ביותר המאפשר לשני הצדדים לערוך תיאום ציפיות.

בכל שאלה והתייעצות, ניתן לבקר באתר מכללת שחקים ולהיוועץ עם נציג מטעם המכללה.

גן ילדים
בלוג
שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בגנים: תובנות ממחקר השדה

המאמר "שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בגנים: תובנות ממחקר שדה" מתאר מחקר שבוצע על ידי הסטודנטית רוחמה דהן, אשר ראיינה עשר גננות כדי להבין את חוויותיהן, אמונותיהן וגישותיהן בנוגע לשילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים בגן. הממצאים חושפים את האתגרים והיתרונות של השילוב, ומדגישים את המסירות והאומץ של הגננות בתה

מורה
בלוג
כיצד משרד החינוך מגן על זכויות המורים

למורים יש תפקיד מכריע בעיצוב עתיד החברה שלנו, וחיוני שזכויותיהם יוגנו. משרד החינוך בישראל מחויב למתן יחס הוגן למורים ושמירה על זכויותיהם. באמצעות יוזמות ותכניות שונות, פועל המשרד לטיפול בכל נושא שעלול להתעורר ולתת תמיכה למורים בעת הצורך. על ידי טיפוח סביבת עבודה חיובית למחנכים, מסייע המשרד לקידום מצוינות בחינוך.

סטודנט
בלוג
מיסטר אמירנט – הצלחה באמירנט ופטור באנגלית

הגיע הזמן להגשים את החלום ולהשיג פטור באנגלית! עם מיסטר אמירנט, הפלטפורמה המהפכנית והמקיפה להכנה לבחינת אמירנט, ההצלחה שלכם מובטחת. אנחנו מציעים לכם את הכלים, התרגול והליווי האישי הדרושים כדי לעמוד בכל אתגר ולהגיע לתוצאות הטובות ביותר.

לימודי NLP
בלוג
למי מיועדים לימודי NLP?

לימודי NLP (תכנות נוירו-לינגוויסטי) מציעים כלים פרקטיים ושיטות יעילות לשיפור התקשורת, מימוש עצמי והתפתחות אישית. בשל האופי הרב-תחומי והגמישות שלהם, לימודי NLP יכולים להתאים לקהלים מגוונים מאוד, החל ממטפלים ואנשי מקצוע בתחום הטיפול והאימון, ועד אנשים המעוניינים להעצים את עצמם וליצור שינוי חיובי בחייהם האישיים והמקצועיים.